Opublikowano

Rzecz o drobnych akcesoriach POS

Drobne akcesoria POS to grupa nośników marketingowych, stosowanych w celu wsparcia sprzedaży za pomocą małego formatu, umiejscowionego najczęściej bezpośrednio przy samym produkcie. Oferujemy rozwiązania ciekawe, nietuzinkowe dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania każdego klienta.

W tym artykule chcielibyśmy najpopularniejsze typy drobnych akcesoriów POS.

 

Shelf Stopper

Stopery występują też nieraz pod nazwą Stopera do regałów lub Osłonki cenowej, stosuje się go w przypadku półek lub regałów sklepoych wyposazonych w listwy cenowe w celu zaakcentowania (nowość, promocja,promowanie) sprzedawanego produktu.

Shelf Stoppery stanowią jedną z najbardziej efektowych metod wyróżnienia produktu, głównie dzięki umiejscowieniu w bezpośrednim zasięgu klienta, a dzięki niewielkim rozmiarom stanowią jednocześnie jeden z najtańszych rozwiązań POS, bezpośrednio wpływajac na zwiększenie sprzedaży i świadomości klienta.

Nasze produkty wykonujemy z PCV lub PET z zastosowaniem metod druku UV lub sitodruku, a nastepnie poddawane cięciu laserowemu oraz gięciu. Dzięki sprawnej organizacji i zgranemu zaspołowi specjalistów jestesmy w stanie sporstać dużym zamówieniom w krótkim czasie realizacji.

Shelf Liner

Zwane inaczej listwami napółkowymi, stanowią bardziej spersonalizowaną alternatywę dla listw cenowych montowanych regałach sklepowych. Są to podłużne listwy, często o nieregularnych kształtach, gięte odpowiednią metodą i wyposażone w system montażu do krawędzi półek. Często umieszcza się na nich miejsce na cenę produktu, logo marki/producenta oraz elementy graficzne przyciągające uwagę. Produkt ten wykonywany jest najczęściej z cienkiej folii PCV lub HIPS, a znakuje się go za pomocą stikerów (naklejek), druku UV lub sitodruku.

Wobbler

Nazwa produktu wywodzi się z języka angielskiego od wobble (drżenie, wahanie, kołysanie, chybotanie, wahanie się). Produkt ten występuje również pod nazwami kiwak lub kiwaczek.

Konstrukcja Wobblera pozwala na umieszczenie przekazu reklamowego na elastycznym ramieniu, wprawianym w ruch podmuchem powietrza, przez dotyk lub poprzez zastosowanie rozwiązań mechanicznych. Trwałe umiejscowienie stanowi podstawa zamontowana na mocnej taśmie lub trwale przykręcona do podłoża.

Stanowią one swojego rodzaju „przynętę” na klienta, ponieważ tego typu ruchoma reklama wyraźnie zwraca jego uwagę.

Wobblery przeważnie montuje się na półkach lub regałach ekspozycyjnych, ale dzięki swojej specyfice można je umieścić w dowolnym miejscu.

Wobblery produkowane przez naszą firmę wyróżniają się wysoką jakością wykonania, dbałością o detale oraz szybką realizacją.

Checkout divider

Produkt ten często występuje również pod nazwami oddzielaczy kasowych, przekładek kasowych lub przegród kasowych. Ma on zastosowanie praktyczne – poprzez rozdzialanie produktów przy sklepowej kasie na taśmie oraz reklamowe – istnieje możliwość dowolnego spersonalizowania jego wyglądu (pamiętając o zachowaniu funkcjonalności). Często w miejscach sprzedaży klienci sami sięgają po oddzielacze, dzieki czemu zwracją uwagę na zamieszone na nich treści – co powoduje że jest on niezwykle skutecznym narzedziem marketingowym.

Nasze przegrody wykonujemy z PCV oraz HIPS, dzięki zastosowaniu lasera możemy je przygotować w praktycznie dowolnej formie. Produkt znakowany jest za pomocą nadruku UV, dzięki czemu istnieje możliwość przygotowania zamówień o niskich nakładach w korzystnej cenie.

Strip reklamowy

Produkt ów, spotkać można również pod nazwą krawata. Strip reklamowy to specjalnie przygotowana taśma służąca do ekspozycji i dystrybucji produktów. Taśma przystosowana jest do zawieszenia praktycznie w każdym miejscu (na regale, półce, przy kasie, gablocie).

W naszej ofercie znaleźć można stripy do produktów o różnorodnym kształcie dopasowane do wymagań klienta.

Tray

Produkt zamiennie występujący również pod nazwą tacki, doskonale sprawdzają się w przypadku konieczności „odgrodzenia” wyrobu od produktów konkurencyjnych, w czasie prezentacji kosmetyków,  a także podczas zorganizowanych degustacji produktów żywieniowych.
Dzięki możliwości naniesienia wzoru stosując nadruk uv, sitodruk lub sticker (naklejkę), produkt taki można dowolnie spersonalizować.

Wyrób taki przeważnie oznakowany jest logo oraz krótką informacją. Nasza firma oferuje traye z Plexi lub PCV

Elementy Spacewall

Spacewall to niezwykle komfortowe rozwiązanie, głównie ze względu na niewielką przestrzeń jakie zajmuje, a także poprzez możliwości dowolnego kształtowania jego układu. Rozwiązanie można również spotkać też pod nazwą paneli sklepowych. Składa się ono z bardzo dobrze wyważonej ścianki regału (lub z samych paneli trwale przymocowanych do ściany) oraz różnych akcesoriów, które można zamontować zakładając je do specjalnie wyprofilowanych szczelin.

Nasza firma oferuje szereg gotowych rozwiązań, kształtów – do bezpośredniego montażu na Spacewall’u. Istnieje możliwość przygotowania dedykowanych półek, uchwytów, zaczepów do indywidualnych wymagań klienta (nasi projektanci również chętnie doradzą dobre rozwiązanie).

Ramki reklamowe

Jedna ze skuteczniejszych metod wyróżnienia produktów na regale sklepowym. Pozwala ono na „obrysowanie” powierzchni ekspozycyjnej produktu dodatkową ramką, bardzo często zaopatrzonej w chwytliwe slogany i interesujące grafiki. Figuruje również jako Shelf frame.

Może obejmować swoim rozmiarem powierzchnię jednej półki lub nawet całego regału. Wykonana z solidnego materiału z trwałym znakowaniem – druk UV lub sitodruk.

[sc name="plexomania_sum_up"]