/
/
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspozytorów sklepowych?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspozytorów sklepowych?

Ekspozytory sklepowe to materiały POS, meble, ekspozycje sklepowe przydatne podczas aranżowania przestrzeni obiektów handlowych. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ich temat oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszych ekspozytorów sklepowych.


Ekspozytory sklepowe- materiały POS


Wśród niezbędnych elementów wyposażenia każdego sklepu można wyróżnić ekspozytory. Są to wszelkiego rodzaju stojaki oraz regały, które umożliwiają uporządkowanie towaru w sklepie oraz jego odpowiednie wyeksponowanie. Ekspozytory sklepowe to podstawowy element wyposażenia każdego dobrego sklepu. W sprzedaży można znaleźć bardzo szeroki wybór ekspozytorów sklepowych, dlatego tak istotne jest ich dostosowanie do potrzeb oraz specyfiki oferowanych produktów. Ekspozytory sklepowe mają za zadanie wyeksponować tak produkt aby złapać potencjalnego klienta.


Materiał


Najważniejszą kwestią podczas zakupu ekspozytorów sklepowych jest wybór materiału, z którego są one produkowane. W sklepach najlepiej sprawdzają się ekspozytory stworzone z metalu, które mają szereg zalet. Przede wszystkim są stabilne i wytrzymałe, ale także doskonale się prezentują w sklepach. Względy estetyczne wpływają na sposób zaprezentowania produktów w sklepie, dlatego tak ważny jest wybór dobrze prezentujących się stojaków lub regałów. Ekspozytory sklepowe mogą być również drewniane, jednak jest to droższe rozwiązanie niż zakup produktów stworzonych z metalu. Ekspozytory sklepowe mogą być również wykonane z tworzyw sztucznych np. plexi, przez co są tańsze ale cechuje je również wytrzymałość. Producent POS, dzięki temu, że ma wieloletnie doświadczenie może nam zaoferować produkty najwyższej jakości.


Jakość


Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru ekspozytorów sklepowych, jest ich jakość. Wybrane meble powinny charakteryzować się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi, dlatego tak polecany jest wybór odpowiednich ekspozytorów. Powinniśmy wybrać takie, które są wytrzymałe i dobrze znoszą nawet duże obciążenia. Dodatkowo są niezwykle stabilne i odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, a także uszkodzenia mechaniczne, ale powinny również być odpowiednie do wystroju sklepu. Dzięki doświadczeniu producentów pos, zaproponują ekspozytory odpowiednie do obiektu handlowego. W produkcji ekspozytorów kładzie się szczególny nacisk na jakość wykonanego produktu.


Wymiary


Przed zakupem ekspozytorów do sklepu powinno się sprawdzić również ich wymiary. Wymiary ekspozytorów sklepowych powinny być przede wszystkim dobrze dostosowane do przestrzeni dostępnej w sklepie. Jednak powinno się je również dopasować do specyfiki sprzedawanych produktów, czyli na przykład ich wielkości. Przed zakupem mebli do sklepu warto zaplanować przestrzeń oraz sposób ustawienia regałów i stojaków. Wielu producentów POS oferuje odpowiednie zaprojektowanie a później wykonanie ekspozytorów zgodnie z naszymi potrzebami.


Mobilność


Mobilność to kolejna istotna cecha ekspozytorów sklepowych, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu mebli. Stojaki w sklepie mogą stać w jednym miejscu lub być mobilne (np. standy podłogowe). Szczególnie polecane są produkty z kółkami, które można dowolnie przemieszczać po sklepie. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku lekkich produktów, takich jak na przykład gazety lub różne drobne akcesoria wykonane z tworzyw sztucznych. Wybierając ekspozytory mobilne warto upewnić się, czy są odpowiednio stabilne i czy nie zagrażają bezpieczeństwu klientów. Oferta producenta pos jest bardzo szeroka dla klientów. Warto przeglądnąć katalogi lub można złożyć zamówienie na indywidualnie wykonany projekt dla klientów.


Rodzaj półek


Ekspozytory sklepowe dostępne w sprzedaży różnią się między sobą również rodzajem półek, dlatego warto sprawdzić ten aspekt przed zakupem. Półki mogą być różne ustawione w ekspozytorze. Zazwyczaj są one umieszczone pod kątem prostym, jednak w niektórych ekspozytorach można zmieniać ich nachylenie. W przypadku sprzedawania nietypowych produktów doskonale sprawdzą się ekspozytory, które są do nich ściśle dostosowane. Takimi produktami mogą być na przykład okulary lub czapki. Wymagania klientów są bardzo ważne. Producent pos podczas produkcji dba żeby produkt, ekspozytor spełniał wszystkie oczekiwania klienta.


Estetyka


Estetyka to kolejna ważna kwestia podczas wyboru mebli do sklepu. Stojaki i regały powinny się dobrze prezentować oraz odpowiednio eksponować sprzedawane produkty. Istotne jest również ich dostosowanie do specyfiki wnętrza sklepu. Nowoczesne i elektroniczne produkty najlepiej prezentują się na minimalistycznych ekspozytorach. Natomiast w przypadku swojskich wyrobów lepiej sprawdzą te stworzone z drewna. Widoczność prezentowanego produktu jest bardzo ważna. Na rynku wiele firm ma w ofercie produkty pos i zaprasza do zapoznania się z ofertą. Warto wybrać takiego producenta, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania.


Akcesoria dodatkowe


Ekspozytory sklepowe sprzedawane są w wersji podstawowej lub z dodatkowymi akcesoriami,, elementami które mogą się okazać niezwykle przydatne w wielu sklepach. Modułowe rozwiązania są bardzo funkcjonalne, dlatego warto z nich korzystać. Wśród polecanych akcesoriów dodatkowych można wymienić między innymi kosze ekspozycyjne, półki i szuflady, a także elementy obrotowe i haczyki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Social Media

Popularne Artykuły

Kategorie

Pozostałe artykuły

Jak działamy?

Oferujemy kompleksową pomoc w tworzeniu materiałów POSM dla Twojej marki.

Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z naszą Polityką Prywatności